طراحي و پياده سازي تخصصي وب سايت پزشکی

چگونه بايد به عنوان یک پزشک یا کلینیک تخصصی وب سايتي طراحي و پیاده سازی کنید كه شما را به اهدافتان برساند ؟

شما به عنوان یک پزشک و متخصص نیاز به طراحی سایت عجیب و غریبی ندارید که بخواهید هزینه های سنگین بپردازید.

مطمئنا سایت هایی هستند که بنا بر هدف شان، نیاز به برنامه نویسی های بسیار سنگین دارند و در نتیجه تیم های چندین نفره برنامه نویس و پشتیبان پیوسته درحال کار روی وب سایت هستند. و مطمئنا هزینه طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی این سایت ها بسیار بالا خواهد بود.

ولی شما به عنوان یک متخصص پزشکی نیاز به وب سایتی دارید که بتوانید با بیماران احتمالی آینده و بیماران فعلی تان ارتباطی موثر برقرار کنید و بتوانید اعتمادشان را نسبت به خودتان و حرفه و تخصصتان جلب کنید.
 
برای موفقیت و اثربخشی یک سایت پزشکی، جذب بیماران احتمالی جدید و محتوایی که بتواند این بازدیدکنندگان را به مراجعین واقعی شما تبدیل کند، اهمیت بسیار بالاتری دارد تا داشتن یک سایت پزشکی پیچیده و گران قیمت!

بنابراین اگر میخواهید سایتی داشته باشید که برایتان فایده ای داشته باشد این نکات مهم در مورد سایت پزشکی را مد نظر داشته باشید

نکته اول – داشتن یک سایت شیک و قشنگ به اندازه ی یک مطب شیک و تمیز میتواند مهم باشد ، ولی این نکته را به یاد داشته باشید رنگ ها ، چدمان مطالب ، حتی اولویت مطالب و نوع محتوا اولویت بالاتری دارد.

نکته دوم – ما بحثی داریم به عنوان تجربه ی کاربری. یعنی اگر کاربری وارد سایت شما شد براحتی بتواند به اطلاعاتی که نیاز دارد دسترسی پیدا کند بدون گیج شدن و بدون گم شدن در صفحات سایت.

نکته سوم – از طرف دیگر معماری سایت باید به نوعی طراحی شود و محتوا به نوعی تولید شود که بازدیدکننده سایت را در مسیری هدایت کند که شخص آنقدر به شما و تخصص شما اعتماد کند که تبدیل به مراجعه کننده شود و اگر اکنون بیمار شماست برای دفعات بعد همچنان به شما مراجعه کند و نه همکاران رقیبتان.

پیاده سازی وب سایت مانند ایجاد یک نمایندگی جذب و حفظ مراجعین جدید است که میتواند بصورت ۲۴ ساعته و همزمان، با تعداد زیادی از مراجعین  ارتباط برقرار کند و در صورتی که بصورت استاندارد و کارامد طراحی و پیاده سازی شده باشد میتواند از یک بازدیدکننده یک مراجعه کننده جدید بسازد

بصورت كلي براي داشتن وب سايتي  هدفمند كه در راستاي نيل به اهداف شما باشد مراحل زير از ابتدا تا انتها طي ميگردد  

website-design-process-

1 - مرحله ي بررسي و تعيين اولویت ها

هر پروژه طراحي سايت حرفه اي و تخصصي پزشکی با فاز بررسي و تعيين اهداف بر اساس اولویت آغاز ميشود .
در اين فاز تيم طراحي وب سايت با شما در مورد اهداف کوتاه مدت و بلندمدت شما، مزيت هاي رقابتي تان نسبت به همکاران ، خدمات قابل ارائه  و ديگر موارد صحبت ميكنند.

نتيجه ي اين مرحله طرح دقيق پروژه و تعيين استراتژي ميباشد.

۱-medical_dentist_website_design
۲-medical_dentist_website_design

تعيين نقشه ي سفر بیماران و مراجعین و معماري اطلاعات

هنگامي كه جامعه ي هدف مراجعین و بیماران بالقوه ، مزيت رقابتي ، خدمات پزشکی قابل ارائه و اهداف شما از طراحی وب سایت انجام شد، پروژه وارد فاز و مرحله ي تجربه ي كاربري (UX)  و  معماري اطلاعات (IA) ميشود.در اين مرحله ويژگيها ، امكاناتي كه وب سايت بايد داشته باشد و مسير حركت كاربر ، در قالب فايلي منسجم و يكپارچه مستند ميشود .

3- طراحي خلاقانه و موثر

در اين مرحله طراحان وب سايت وارد عمل ميشوند و طبق فايل مستندي كه از مرحله ي تجربه ي كاربري و معماري اطلاعات حاصل شده است با بهره مندي از اصول روانشناسي ، اقدام به استفاده از رنگ ها و طرح ها و فونت ها ميكنند تا جذابيت را به روشي موثر و اصولي با ويژگيها و امكانات سايت اضافه نمايند.

۳-medical_dentist_website_design
۴-medical_dentist_website_design

طراحي رسپانسيو وب سايت و كدنويسي

تمامي وب سايت ها بصورت رسپانسيو طراحي ميشوند تا در صفحه نمایش های مختلف، از جمله دسکتاپ ، تلفن همراه ، تبلت و لپ تاپ به درستي نمايش داده شود . در اين مرحله بنا به نياز و بودجه در نظر گرفته شده براي پروژه ، يا كدنويسي از پايه انجام ميشود و يا از سيستم هاي مديريت محتوا مانند وردپرس استفاده ميگردد .

تضمین کیفیت و تست

داشتن وب سايتي تعاملي و واكنشگرا ، با کیفیت بالا ، نیازمند تست کامل در چندین دستگاه است تا اطمینان حاصل شود صفحات به سرعت و به درستی در تمامي دستگاهها از جمله تلفن همراه، تبلت و دسکتاپ نمايش داده ميشود. همچنين بررسي ميگردد كدنويسي ها و عملكرد سايت براي بهينه سازي و سئو صحيح انجام شده باشد.

۵-medical_dentist_website_design
۶-medical_dentist_website_design

آناليز عملكرد و بهينه سازي وب سايت

تپس از لانچ و تست هاي لازم ، گروهي از تيم تحليل رفتار كاربر به بررسي و اناليز وب سايت از ديد تجربه كاربري و بهينه سازي وب سايت ميپردازند تا اصلاحات لازم براي تبديل نرخ بازديدكنندگان به مراجعین را افزايش دهند

در جامعه ي مخاطبين خود بيشتر و بهتر ديده شويد

طراحي و پياده سازي تخصصي وب سايت پزشکی و دندانپزشکی

error: Content is protected !!