این موارد را در نظر بگیرید :

  • بیش از ۶۵ درصد افراد از طریق دیداری یاد می‌گیرند.
  • حدود ۹۵ درصد از اطلاعاتی که مغز ما پردازش می‌کند مربوط به مواردی است که ما آن‌ ها را می‌بینیم
  • پیام‌های ارسالی‌ای که در آن از تصاویر و موارد دیداری استفاده می‌شود، ۴۳ درصد موثرترند.

از نظر روانشناسی اغلب مردم با محتوای دیداری ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند. گزارشات به دست آمده نشان می‌دهد که حدود ۵۴ درصد از بیماران ترجیح می‍دهند که اطلاعات مفید را در قالب فیلم‌های ویدیویی ببینند تا خبرنامه ها یا پست‌های متنی رسانه‌های اجتماعی. علاوه بر آن، محتواهایی که در قالب فیلم ارایه می‌شوند نسبت به محتویات متنی و تصویری بیشتر در ذهن افراد می‌مانند. و رشد شبکه های اجتماعی مبتنی بر ویدئو مانند اینستاگرام گواه همین امر است.

انتقال احساساتی که با یک متن امکان پذیر نیست در قالب یک ویدئو فراهم می‌شود. تحت تاثیر قرار گرفتن احساسات افراد به احتمال زیاد به یک اقدام منجر خواهد شد، و همان اقدام یا تغییر، منجر به افزایش نرخ تبدیل – نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری – می‌شود. همین عامل علت اصلی این مساله است که چرا سایت هایی که محتویات ویدیویی دارند نرخ تبدیل شان ۸۰ درصد بیشتر از سایر سایت ها است.

 

 

 

 

توجه : وب سایت های پزشکی که محتوای ویدیویی دارند نرخ تبدیل شان ۸۰ درصد بیشتر از سایر سایت ها است.

 

بازاریابی ویدیویی – ویدئو مارکتیگ – فارغ از اندازه آن صنعت، تخصص و موقعیت آن مجموعه، نقش حیاتی‌ای در اکثر فعالیت‌های بازاریابی حوزه خدمات درمانی و پزشکی پیدا نموده است. اغلب بازاریابان حوزه خدمات درمانی به منظور برقرار کردن ارتباط با بیماران موجود و بالقوه و با هدف جذب و تبدیل نمودن آن‌ها به بیماران همیشگی از بازاریابی ویدیویی استفاده می‌کنند. بر اساس مطالعات انجام شده، استفاده از کلمه ویدیو در عنوان یک ایمیل می‌تواند نرخ کلیک کردن افراد روی این ایمیل را  تا ۶۵ درصد افزایش دهد، نرخ باز کردن همان ویدیو را تا ۱۹ درصد افزایش می‌دهد. و در همین مرحله افرادی که علاقه مند و یا متقاضی این موضوع نیستند را تا ۲۶ درصد کاهش میدهد.

برندسازی و بازاریابی محتوا  همراستا با یکدیگر هستند. اگر هدف شما این است که نام برند شما بهبود یافته و ارتقا یابد و اگر دوست دارید که به عنوان یک رهبر یا آغاز کننده در حوزه خود شناخته شوید، باید محتویاتی را که برای مخاطبان هدفتان جدید و متقاعد کننده است فراهم آورید. محتوای پیام‌های شما باید طوری باشد که داستان کاری شما را بازگو نمایند و منجر به افزایش ارتباطات شما شود. با توجه به پیشرفت‌های روز افزون پزشکی که هر روز بیشتر می‌شود، بسیار سخت است که صدا و پیام مجموعه خود را به گوش مخاطبان هدف خود برسانید. بر اساس نظر کارشناسان حوزه بازاریابی سلامت، سال ۲۰۲۱، سالی است که مجموعه‌های پزشکی فردی و مجموعه‌های بزرگتر درمانی باید به فکر ارایه انواع متفاوتی از محتواها در این حوزه باشند تا بتوانند بیماران بیشتری را به سمت مجموعه خود جذب نمایند و یا فعالیت خود را در سطح فضای مجازی بهبود دهند.

 

بازاریابی ویدئویی پزشکی موثر

 

ساخت تصویر برند

تحقیقات نشان می‌دهد، یک فیلم ویدیویی در وبلاگ‌ها سه برابر بیشتر از پست‌های متنی استاندارد، توجه افراد را به سمت خود جذب می‌نماید. ویدیوها مخاطبان هدف شما را مورد هدف خود قرار داده و بیماران را در طی سفر بیمار، راهنمایی می‌کند، این در حالی است که هیچ ابزار دیگری این کار را نمی‌کند. محتوای ویدیویی شما به افزایش ارتباطات شما کمک کرده و کمک میکند  نام شما در ذهن بیمار در بالاترین درجه بندی قرار گیرد. از آنجایی که اغلب افراد برای سرگرمی و آموزش به سراغ فیلم‌های ویدیویی می‌روند، بازاریابی ویدیویی یکی از موثرترین روش‌ها برای ساخت برند در ذهن افراد است. بازاریابی ویدیویی فرصت‌های شما را برای خلق یک کار جدید و تطبیق یافتن با افکار افراد بهبود می‌دهد و اگر به درستی اجرا شود مطمین باشید که بودجه بازاریابی شما به هدر نخواهد رفت. با تهیه فیلم‌های ویدیویی، مراکز خدمات درمانی و پزشکی شما می‌توانند نرخ تبدیل خود را بهبود بخشد، ارتباطات مجازی خود و نرخ مشتریان اش را افزایش دهد.

 

توجه : یک محتوای ویدئویی سه برابر بیشتر از پست‌های متنی استاندارد، توجه افراد را به سمت خود جذب می‌نماید.

 

بر اساس اطلاعات شرکت ویزول،  ۶۳ درصد از مشاغل از بازاریابی ویدیویی استفاده می‌کنند، و ۸۲ درصد از این مشاغل حس می‌کنند که بازاریابی ویدیویی می‎تواند یکی از مهمترین روش‌ها بین انواع استراتژی‌های بازاریابی باشد.

بی شک، بازاریابی ویدیویی یکی از جدیدترین جعبه ابزارهای اضافه شده به شیوه های بازاریابی است. در اینجا کلید واژه‌هایی ذکر شده که به شما می‌گوید چرا برای بازاریابی خود باید به سوی بازاریابی ویدیویی بروید.

 

افزایش نرخ تبدیل: قراردادن یک فیلم ویدیویی از محصولات شما در سایتتان باعث می‌شود نرخ تبدیل شما تا حدود ۸۰ درصد افزایش دهد.

 

بهبود ROI : 

برای اینکه بیشتر از اجرای این کار هیجان داشته باشید، بهتر است بدانید که ۸۳ درصد از کسب و کارها می‌گویند که این کار باعث شده برگشت سرمایه خوبی داشته باشند. تولید فیلم کار ساده ای نیست، اما دست آوردهای ناشی از تولید و اجرای آن بسیار معنادار است. علاوه برا این، ابزارهای ویرایش فیلم‎های ویدیویی در حال بهبود هستند و بسیار مقرون به صرفه می‌باشند به طوری که شما می‌توانید حتی با گوشی تلفن همراه خود یک فیلم ویدیویی معقول تولید نمایید.

 

اعتماد سازی: 

اعتماد پایه و اساس هر فعالیت خدمات درمانی و پزشکی است. محتواهای ویدیویی اغلب مخاطبان و احساسات آن‌ها را با خود درگیر می‌کند. برای مثال: اغلب افراد نسبت به پیدا کردن یک مجموعه خدمات درمانی مناسب شکاک هستند و به راحتی نمی‌توانند به هر مجموعه یا پزشکی اعتماد نمایند. اما یک بازاریابی ویدیویی موثر می‌تواند به راحتی فعالیت و خدماتی را که شما ارایه می‌دهید به صورت محاوره ای و راحت در اختیار افراد قرار دهد. و این علت این امر است که چرا ۵۷ درصد از استفاده کنندگان خدمات درمانی این حس را دارند که یک فیلم ویدیویی در مورد یک کسب و کار اطمینان بیشتری در آن‌ها ایجاد می‌کند.

 

موتور جستجوگر GOOGLE محتواهای ویدیویی را در اولویت خود قرار می‌دهد:

 فیلم‌های ویدیویی باعث می‌شود مدت زمان حضور افراد در وب سایت‌ها بیشتر باشد، و موتورهای جستجو نشان می‌دهند که وب سایت شما محتواهای مرتبطی دارد. بر اساس اطلاعات Moovly، یک شرکت در صورتی که بر روی وب سایت خود فیلم ویدیویی داشته باشد، احتمال آنکه در صفحات اول یا دوم جستجو قرار بگیرد ۵۳ برابر بیشتر خواهد بود. لذا با این شرایط، در تلاش باشید که فیلم های ویدیویی شما در Seo در سطح خوبی قرار گیرند.

 

امکان تبادل اطلاعات بیشتر در شبکه‌های اجتماعی: 

بر اساس گزارشات صنعت بازاریابی شبکه های اجتماعی، در سال ۲۰۱۵، ۶۰ درصد از بازاریابان اجتماعی از محتواهای ویدیویی استفاده کرده اند.آخرین ویژگی‌های شبکه های اجتماعی باعث رغبت افراد به تبادل محتواهای ویدیویی افزایش یافته است. افراد در شبکه های اجتماعی بیشتر تمایل دارند، احساسات خود را تبادل کنند نه واقعیت ها را. احساسات به تنهایی نمی‌تواند جمع کل درآمدی شما را افزایش دهد، اما در این مسیر تبادلات اجتماعی میتواند حجم مخاطبان هدف مراجعه کننده به سایت شما را افزابش دهد.

 

موثرترین روشهای جذب مراجعین و بیماران جدید

 

انواع محتواهای ویدیویی که پزشکان میتوانند تولید کنند 

 

انواع محتوای مناسب برای تولید ویدئو پزشکان

 

آیا به دنبال راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی موثر هستید که باعث شود مجموعه درمانی شما مورد توجه سایر افراد قرار دهد؟ اگر جواب شما بله است، خود را به یک بازاریاب ویدیویی تبدیل کنید. 

تقریبا ۷۱ درصد از بازاریابان با این مساله موافق هستند که بازاریابی ویدیویی از هر نوع بازاریابی دیگر بهتر عمل می‌کند. همین مساله دلیل این امر است که ۴۵ درصد از کسب و کارها از فیلم‌های ویدیویی توصیف کننده آن کسب و کار در وب سایت های خود استفاده میکنند، و ۸۳ درصد از کسب وکارها متعقدند  فیلم‌های توصیف کننده  موثرتر است.
ویدیوهای خلاقانه و احساسی میتواند مانند یک آتشفشان به سرعت در اینترنت پخش شود و در زمان کمی، حجم زیادی از بیننده ها را به سوی خود جذب کند. اگر یک ویدیویی خوب تهیه کنیم میتواند به بهترین ابزار بازاریابی و جذب بیمار در حوزه مجموعه درمانی شما تدیل شود. در اینجا ۴ نوع فیلم ویدیویی معرفی میشوند که به شما کمک میکند تا سطح مجموعه درمانی خود را به سطح بالاتری برسانید.

 

نمایش دستگاهها و تجهیزات پزشکی :


ویدئو هایی از دستگاهها و تجهیزات پزشکی یا محصولات شما باعث میشود بیماران موجود و بالقوه ، بدون بدون نیاز به توضیحات کارمندانتان، از کیفیت تجهیزات و خدمات شما به راحتی مطلع شوند. وجود این ویدئو‌ها در مورد تجهیزات شما باعث می‌شود. صفحه محصول شما بازدید بیشتری را به خود اختصاص دهد و لذا ممکن است نرخ تبدیل شما را افزابش دهد. فیلم های ویدیویی در مورد محصولات باعث میشود که ویژگی ها و مزایای استفاده از محصول بیشتر دیده شود و همین امر مخاطبان شما را درگیر خواهد نمود. این ویدیوها برای افرادی مفید خواهد بود که در ابتدای سفر خرید خود هستند و به دنبال یک توصیف جامع و خوب در مورد خدمات مجموعه شما هستند. شما همجنین میتوانی فیلم های به روز شده محصولات خود را در سایت خود قرار دهید. همچنین میتوانید فرایندی را در نظر بگیرید که بیماران خود را نسبت به تغییرات ایجاد شده در مجموعه خدمات درمانی خود به روز نگه داشته و مطلع نمایید. علاوه بر این، فیلم های به روز شده باعث میشود که مخاطبان هدف شما از این فیلم ها به عنوان آموزش استفاده نموده و به آنها در افزایش استفاده از محصول کمک میکند.

 

ویدئوهای رضایتمندی از زبان مراجعین و بیماران شما  :


یکی از موثرترین محتوای ویدیویی ، ویدئوهایی ست که توسط بیماران و مراجعین قبلی شما، درباره خدمات پزشکی تان ضبط میشود. این فیلم ها یکی از قدرتمندترین راه ها برای نشان دادن یک خدمت یا کالا است زیرا هیچ فروشنده ای بهتر از یک مصرف کننده راضی بازاریاب خدمات و محصولات شما نیست. اغلب بیماران بالقوه شما به مطالب نوشته شده توسط سایر افراد در مورد محصول شما در سایت اعتماد نمیکنند چون فکر میکنند واقعی نیست. در مقابل، یک فیلم ویدیویی نسبتا متقاعد کننده است. توصیفات ویدیویی نه تنها باعث می‌شود که داستان موفقیت شما بازگو شود بلکه باعث میشود بیماران راضی و خشنود شما به زبان خودشان این خشنودی را بیان نمایند. این امر پیام قویتری را برای ایجاد اهداف تبلیغاتی و تبدیلی در شما ایجاد می‎کند. اینگونه فیلم‌ها میتواند نقش غیرقابل انکاری در جذب مشتریان جدید باشد.

 

ویدئوهای آموزشی:


ویدئوهای آموزشی و توصیفی بهترین روش برای توصیف خدمات پزشکی و درمانی شما به بیماران بالقوه و توصیف خدمات شما به آنها میباشد. این فیلم ها ساده و آسان هستند و نشان می دهد که چگونه به مسایل بیماران خود رسیدگی می کنید. فیلم‌های توصیف کننده نرخ تبدیل شما را تا ۲۰ درصد افرایش میدهند، بنابراین سعی کنید در صفحه وب سایت خود از این فیلم ها استفاده نمایید. در پایان فیلم، بینندگان شما باید آمادگی این را داشته باشند که بر اساس آنچه آموخته اند، اقدام نمایند. در حالی که فیلم های ویدیویی شما با فیلم های به روز شده جایگزین می‌شوند، این فیلم ها تا مدت‌ها در ذهن افراد می‌مانند.

 

ویدئوهایی از پشت صحنه:


این ویدئوها به شما این فرصت را می‌دهند که با بیماران بالقوه یا فعلی خود تعامل و ارتباط برقرار نمایید و به آنها داستان خود را بگویید. ویدئو ‌های پشت صحنه به بیماران شما این اجازه را می‎دهد که با مجموعه شما به خوبی آشنا شوند و یک فرصت منحصر به فرد را برای آن‌ها ایجاد می‌کند. به اشتراک گذاری این ویدیوها برای مجموعه های درمانی شما بسیار حائز اهمیت است و خدمات منحصر به فرد شما را واضح تر نشان می دهد به طوریکه منجر میشود برند شما از سایر رقبایتان متمایز شود. یک مطالعه نشان میدهد که ۴۰ درصد از مصرف کنندگان خدمات بیان میکنند که فیلم های ویدیویی خوب نظر آنها را نسبت به خرید یک محصول تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. محتوای یک ویدئو میتواند حس مثبتی در یک بیمار ایجاد نماید، به طوریکه آنها را تحت تاثیر خود قرار داده و ترغیب میکند که محصول یا خدمت شما را خربداری نماید. مردم ترجیح میدهند به پزشکانی مراجعه نمایند که آنها را دوست دارند و به آنها اعتماد و اطمینان دارند. یکی از بهترین روش ها برای ایجاد این اطمینان در مراجعین و بیماران نگران تهیه ویدئو ‌هایی ست که گوشه ای از فرهنگ و ارزش های سازمانی شما را نشان می‌دهند.

 

کلام آخر

با استفاده از محتواهای ویدیویی به بیماران و مراجعین بالقوه کمک میکنید که بتوانند اطلاعات خود را تکمیل نمایند، مجموعه‌های درمانی . کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی که در حوزه تبلیغات اینترنتی و بازاریابی در فضای آنلاین ضغیف عمل می‌کنند در خطر هستند. ویدیو آینده بازاریابی محتوا است. بر اساس نظر Nielsen، تقریبا ۶۴ درصد از بازاریابان معتقد هستند که بازاریابی ویدیویی در مدت کوتاهی به قویترین استراتژی بازاریابی تبدیل می‌شود. در حوزه جذب بیماران بالقوه جدید این نوع بازاریابی با دیگر انواع محتوا و بازاریابی غیرقابل مقایسه است. 

به عنوان مثال، YouTube ماهیانه بیش از ۱ میلیون بازدید کننده دارد، که این آمار در بین سایر شبکه های اجتماعی به جز فیس بوک بالاترین رتبه را  دارد. فایل های ویدیویی به شما کمک میکند که به گروه وسیع تری از بینندگان ویدیویی دسترسی داشته باشید. زمانی که ببیندگان خود را درگیر می‌کنید، آنها نه تنها فیلم‌های شما را با  افراد دیگر به اشتراک می‌گذارند بلکه مدت زمان زیادی از زمان خود را در وب سایت شما می‌گذرانند. ویدیومارکتینگ برای بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی، کمپین‌های SEO، و در حوزه استراتژی‌های متفاوت بازاریابی آنلاین، ویدیو به نوبه خود بهترین ابزار بازاریابی است.